Gecentreerde Afbeelding

Voorjaarsduik: Nieuwe Kerkweg

zaterdag 9 mei 2026

 
Tijd
start om 09:00 uur
Inschrijfperiode
maandag 16 maart 2026 t/m vrijdag 8 mei 2026
Inschrijving te annuleren tot
zaterdag 9 mei 2026
Locatie
Langendijk / Nieuwe Kerkweg, Den Osse
Aantal deelnemers
minimaal 2
 

Duikleider: 

Google Maps

Den Osse Nieuwe Kerkweg is van de mooiste duikplaatsen in de Grevelingen. Het is ook een geliefde duikstek met tal van bijnamen zoals Meeuwestein, Den Osse Parking, Nieuwe Kerkweg en Den Osse. Fraai in Den Osse Nieuwe Kerkweg is de overdadige bioiversiteit en de verzameling mooi begroeide reefballs. Kijk door de gaten van de reefballs om grote krabben en kreeften te spotten. Ook sepiolas en de prachtige zeedahlia kom je hier tegen. Sla ook de basaltblokken en de oude betonplaten die hier liggen niet over. Beide vormen prachtige biotopen waar je zakpijpen, palingen, snotolfen, steenbolken en anemonen kunt zien. Wie niet in Den Osse Nieuwe Kerkweg heeft gedoken, heeft niet in de Grevelingen gedoken!

 

Waarschuwingen

Drukke locatie, wees er vroeg bij. Parkeer niet in de berm. Ten oosten van de duikstek bevinden zich visnetten, niet aankomen.

 

Bijzonderheden

Je gaat bij Den Osse Nieuwe Kerkweg eenvoudig via een steiger met trap het water in. Ga rechts (oostelijk) van de steiger te water om de reefballs te vinden. Hier liggen ook de betonplaten, ze lopen af tot een diepte van vijftien meter. Recht voor de steiger bevindt zich een oude sterkdam. Deze loopt af tot aan de betonplaten. Den Osse Nieuwe Kerkweg is ook een leuke nachtduiklocatie, je ziet snachts palingen en loslopende kreeften. Bevestig bij een nachtduik een lamp aan de steiger.

 
 den-osse-nieuwe-kerkweg

 

 

Inschrijven